Czym jest klątwa ? Czym jest urok ? Najczęstsze pomyłki.

Różnica między klątwą a urokiem.

W tym artykule postaram się wyjaśnić tym osobom, które jeszcze nie wiedzą na czym polega różnica pomiędzy klątwą a urokiem.

Wielokrotnie podkreślałem, że klątwa i urok są to dwie różne od siebie rzeczy. Są jednak bardzo często mylona ze sobą a słowa „klątwa” i „urok” stosowane są zamiennie. Utożsamianie jednego z drugim jest błędem. Nie można twierdzić, że urok i klątwa działają podobnie. Gdyby tak było magia nie tworzyłaby osobnych znaczeń. Wszystkie działania mające na celu wpływanie na ludzi nazywałyby się jednakowo. Postaram się najpierw wyjaśnić, czym jest klątwa i czym jest urok. Następnie zaś zajmiemy się sprawa mylnego ich stosowania i nazywania oraz sprawa dokonywania właściwego wyboru.

Każda próba oddziaływania na człowieka ma na celu spowodowanie jakiegoś zachowania lub przekonanie go do pewnych tez. Taki cel stawiają sobie również klątwa i urok. Różnica miedzy nimi polega jednak na sposobie docierania do człowieka. Różne są drogi po których poruszają się klątwa i urok. Klątwa jest to sposób oddziaływania magii na otoczenie człowieka. Klątwa dotyczy zazwyczaj zdarzeń które dzieją się w bezpośrednim otoczeniu człowieka. To one a nie klątwa bezpośrednio mają wpływ na ludzkie poczynania. Klątwa w odróżnieniu od uroku dotyka fizyczności człowieka. Czasem są to poszczególne zdarzenia, a czasem nawet jego ciało. Zawsze jednak jest tak, że klątwa dotykając sfery fizycznej, determinuje różne inne aspekty życia człowieka. Jest ich bardzo wiele. Począwszy od płaszczyzny rodzinnej, zawodowej a skończywszy na uczuciach czy postrzeganiu świata. To zdarzenia właśnie powodują, ze podejmujemy takie a nie inne decyzje. I stąd już łatwy wniosek, że owszem klątwa działa na życie człowieka ale przez powodowanie zdarzeń te z kolei popychają do innych poczynań. Jest swego rodzaju aurą rozchodzącą się wokół osoby na którą jest rzucona w jej bezpośrednim otoczeniu działa. Jak wspomniałem wyżej determinuje zdarzenia przez które wpływa na osobę wymuszając na niej pożądane zachowania lub sugerując jej zmianę poglądów. Używając pewnego skrótu można przyjąć, że klątwa roztacza się wokół człowieka, dotyka jego otoczenia, nawet ciała. Nie zajmuje się jednak wnętrzem człowieka.

W przypadku uroków wygląda to zupełnie inaczej. Działanie uroku dotyka wnętrza człowieka, jego umysłu i sposobu postrzegania świata. Jest to rodzaj szyby przez którą osoba patrzy na świat i która wypacza obraz rzeczywistości. Osoba na którą rzucono urok, widzi zupełnie inny obraz otoczenia niż ten który widzą inni ludzie. Dlatego właśnie osoby objęte działaniem uroku, mówią czasem rzeczy które wydają nam się całkiem niedorzeczne. Z jej punktu widzenia jednak jest to fakt, coś oczywistego. Postępowanie takiej osoby, jest wynikiem jej widzenia świata a nie wpływu otoczenia. Jest to stan troszkę przypominający stan zakochania. Wówczas właśnie dochodzi do podejmowania decyzji których w normalnym stanie nigdy byśmy nie podjęli. Obcy staje się zdrowy rozsądek i racjonalizm. Dla odróżnienia klątwy od uroku ważne jest jednak to że te dwie siły zupełnie inaczej oddziałują na człowieka a ich centra znajdują się w dwóch różnych od siebie miejscach.

Najczęściej popełniany błąd polega na zamawianiu klątwy miłosnej zamiast uroku. Wobec tego co napisałem powyżej chyba staje się oczywiste na czym ta pomyłka polega. Ważne jest aby przed rzuceniem klątwy, albo uroku dokładnie zastanowić się jaki czar miłosny ma zostać rzucony. Nie wydaje mi się aby ktoś rzucał klątwę miłosną. Raczej winien to być urok miłosny! Klątwa nie spełni swojego zadania z całą pewnością. Tylko urok daje na to szansę.

Podobne artykuły:

Leave a Comment