symbole szczęścia

Symbole Szczęścia

Czy wierzysz w szczęście? Czy masz urok szczęścia lub symboliczny talizman, aby odstraszyć zło i przynieść ci szczęście? Wiele osób robi to samo.

Kultury na całym świecie rozwinęły znaki i symbole, które uważa się za szczęśliwe. Inne symbole są pomyślane jako nadające życzenia, a nawet leczące chorych. Istnieją również symbole chroniące przed złem i zapewniające ochronę przed przekleństwami.

Symbole szczęścia występują w wielu kształtach, rozmiarach i formach. W przyrodzie pojawiają się oznaki dobrego (lub złego) szczęścia, w tym rośliny, zwierzęta i owady. Wiele kultur wierzy, że są tam szczęśliwe obiekty, liczby, symbole i klejnoty.

Oto najpopularniejsze oznaki szczęścia i pomyślności z całego świata. Próbowałem uchwycić całą gamę szczęśliwych symboli z całego świata. Ciesz się szczęściem!
Dobre Charmy szczęścia: na pierwszy rzut oka niewiele osób
Zwierzęta

Zakłady

Obiekty

Kamienie
Żółwie (ochrona przed czarną magią)

symbole szczęścia

Koniczyna czterolistna

Podkowy końskie (końcowe otwarte, dla ochrony)

Oko kota
Kryzys (ostrzeżenie w przypadku bliskiego niebezpieczeństwa)

Ogier (zabezpieczenie przed piorunami)

Monety (w nowej kieszeni kurtki)

Safiry
Delfiny (dla ochrony

Bambus

Osie (dla sukcesu)

bursztyn
Trzoda chlewna (dla majątku)

koła

Czerwony nietoperz (dla długiego życia)

Drabiny (ale nie pochylając się o ścianę)

Dobre znaki powodzenia natury
Rainbows są uważane za szczęśliwe, ponieważ, jak wszyscy wiemy, na końcu jest garnek złota!
Rainbows są uważane za szczęśliwe, ponieważ, jak wszyscy wiemy, na końcu jest garnek złota! | Źródło

Żołnierze i ich nosiciele, dębowe drzewa przynoszą szczęście według folkloru Norse. Wikingowie kojarzą dęby z Dębami z Thorem, bogiem, który swoją wielką kowadłem i młotkiem stworzył piorun i błyskawicę. Ponieważ drzewo przyciągnęło piorun, było święte dla Hory. Wikingowie wierzyli, że owoc dębu, żołędzia, został oszczędzony gniewowi Thora, więc Wikingowie umieścili na parapetach samotny żołądź, aby uchronić swoje domy przed piorunami.
Tęcza jest wymieniona w Starym Testamencie. Bóg stworzył tęczę po powodzi jako znak, że ziemia nigdy więcej nie zostanie zniszczona przez powódź. Mówi się, że irlandzkie trędowatości ukrywają złoto na końcu tęczy, choć wszyscy wiemy, że koniec tęczy jest niemożliwy do odnalezienia!
Jaja są potężnym symbolem płodności, czystości i odrodzenia w tradycyjnej religii ludowej. Wykorzystywane są w magicznych rytuałach, aby promować płodność i przywracać męskość, patrzeć w przyszłość, przynosić dobre warunki pogodowe, stymulować wzrost upraw, chronić bydło i dzieci przed nieszczęściem, a także odstraszyć “złe oko”. W Anglii prezent białego jajka uważany jest za szczęście, ale brązowe jajko jest nieszczęśliwe.

Owady szczęśliwe
Świerszczyk na palenisku od tysięcy lat jest znakiem szczęścia w gospodarstwie domowym.
Świerszczyk na palenisku od tysięcy lat jest znakiem szczęścia w gospodarstwie domowym. | Źródło

Krycie na palenisku od tysięcy lat jest oznaką szczęścia w gospodarstwie domowym. To przekonanie mogło wynikać z czasów prehistorycznych, kiedy to świerszczykowy chirp zapewniał coś w rodzaju towarzystwa. W Chinach i innych krajach azjatyckich krykiet jest uważany za psy strażnicze: Na każdym przejściu niebezpieczeństwa ćwierkanie zostaje zatrzymane. Na Dalekim Wschodzie, jak również w całej Europie, zgładzenie krykieta, nawet przez przypadek, jest bardzo pechowe. Prawie każde rodzime plemię amerykańskie wierzyło, że krykiet przynosi szczęście i że naśladowanie jego świergotania było lekkomyślne. Na urokach i amuletach pojawiają się wizerunki krykietek, zwłaszcza tych, które mają odstraszyć “złe oko” w kulturach starożytnego Bliskiego Wschodu i Europy.
Wadybugi uważane są za zapowiedź powodzenia i dobrobytu. Mówi się, że biedronka ma zdolność do uwolnienia jednego z codziennych problemów. Nosząc biedronkę amulet lub mając żywą ziemię rozjaśniasz swój dzień, dajesz cierpliwość tym, którzy są wokół ciebie, a co najważniejsze, zmniejszaj swoje ciężary. Jeśli gdy zachorujesz, gdy wyląduje na ciebie biedronka, odbierze ci ona chorobę. Jeśli biedronka ląduje na dłoni, a następnie odlatuje, mówi się, że następnej niedzieli będzie dobra pogoda. Zabicie biedronki jest uważane za pecha. Odnośnie do kropek biedronki: Jeśli biedronka ląduje na ręku niedawno żonatej kobiety, liczba kropek na jej grzbiecie to liczba dzieci, które będzie miała. Liczba spotów na biedronce może również wskazywać liczbę szczęśliwych miesięcy, które czekają nas przed nami. Folklor ludowy sugeruje również, że jeśli złapiesz biedronkę w domu, znajdziesz taką samą ilość dolarów, jaka jest na plecach biedronki.
Kolejny szczęśliwy owad to ważka. Smok jako istota wiatru reprezentuje zmianę. Jako istoty wody reprezentują one stan podświadomości, czyli stan “snu”. Innymi symbolicznymi znaczeniami związanymi z ważkami smoczymi są dobrobyt, siła, odwaga, odwaga, pokój, harmonia i czystość.
Paszniki pochodzą z czasów starożytnego Egiptu, gdzie uważano je za dobre chrząszcze. Jako symbol wschodzącego słońca i p

symbole szczęścia

Podobne artykuły:

Leave a Comment